Prijava k splošni maturi – POMEMBNO!

Vse, ki boste v letošnjem šolskem letu opravljali maturo, obveščam, da bomo s ponedeljekom, 5. marcem, na šoli začeli zbirati prijave. Prijaviti se morate tisti, ki bi maturo opravljali v spomladanskem roku ali v dveh delih (junij – avgust), in vsi, ki imate popravne izpite na maturi.

Prijavite se v tajništvu šole (uradne ure vsak dan do 15.00). Pred tem morate opraviti še nekaj zadev v pisarni oddelka za izobraževanje odraslih:

1. Ob prijavi na maturo morate imeti dokazila o plačilu stroška mature Državnemu izpitnemu centru (RIC) in šoli.

Informacijo o plačilu mature RIC-u je v prilogi (kako izpolnite plačilni nalog). Cena posameznega izpita je 22 €, cena celotne mature 110 €. V šolo prinestite odrezek oz. potrdilo o opravljenem plačilu.

Preden pa se oglasite na šoli, vsaj dan prej pokličite, da vam pripravimo račun za plačilo mature šoli. Strošek mature za šolo znaša 30 € za posamezen izpit, 150 € za maturo v celoti (glej priloge).

Na maturo se boste lahko prijavili šele takrat, ko boste imeli dokazili o plačilu obeh stroškov.

2. Pred prijavo v tajništvu morate v pisarni izobraževanja odraslih dvigniti potrdilo, da imate poravnane vse tekoče obveznosti. V primeru neplačanih obveznosti se na maturo ne morete prijaviti.

Zadnji rok za prijavo k splošni maturi je četrtek, 22. marec (do 12.00)!

Plačilo RIC

Plačilo šola