Prijava na maturo

Pričeli smo zbirati prijave na splošno maturo, in sicer za opravljanje mature v spomladanskem roku ali mature v dveh delih (junij – avgust).  Zadnji rok za prijavo je torek, 24. marec, do 12.00. Po navedenem roku prijava ne bo več mogoča!

Prijavite se v tajništvu šole (uradne ure vsak dan do 15.00). Pred tem morate opraviti še nekaj zadev v pisarni oddelka za izobraževanje odraslih.

Ob prijavi na maturo morate imeti dokazila o plačilu stroška mature Državnemu izpitnemu centru (RIC) in šoli.

Informacijo o plačilu mature RIC-u je v prilogi (kako izpolnite plačilni nalog). Cena posameznega izpita je 24 €, cena celotne mature 120 €. V šolo prinestite odrezek oz. potrdilo o opravljenem plačilu.

Preden pa se oglasite na šoli, vsaj 1 dan prej me pokličite ali mi pišite mail, da vam pripravimo račun za plačilo mature šoli. Strošek mature za šolo znaša 35 € za posamezen izpit, 175 € za maturo v celoti.

Na maturo se boste lahko prijavili šele takrat, ko boste imeli dokazili o plačilu obeh stroškov.

Pred prijavo v tajništvu morate v pisarni izobraževanja odraslih dvigniti potrdilo, da imate poravnane vse tekoče obveznosti. V primeru neplačanih obveznosti se na maturo ne morete prijaviti.

Za morebitna vprašanja smo vam seveda na voljo.

GP_koledarmatura_2020

Plačilo_RIC